Один з таких послідовників Гефнера – народний депутат Борислав Розенблат з фракції "Блок Петра Порошенка". На засіданні регламентного комітету Верховної Ради антикорупційний прокурор Назар Холодницький та генпрокурор Юрій Луценко показали вражаюче відео. На ньому народний депутат за хабарі домовляється вирішувати численні питання з видобутку і нелегальній торгівлі бурштином. Борислав Розенблат багато разів просить в агента НАБУ потрібні йому суми для вирішення різних корупційних питань. А потім доручає віддати отримані таким чином гроші своєму охоронцю.

Докази на відео абсолютно неспростовні. Випадків вимагання хабара Бориславом Розенблатом і передачі грошей задокументовано чимало, адже детективи НАБУ розкручували цього клієнта близько восьми місяців.

Читайте також: Про кругову поруку депутатів

Коли ж це відео показали ошелешеній публіці та самому Розенблату, ви думаєте він розкаявся? Думаєте, він визнав свою провину чи хоча б присоромився? Зовсім ні. В кращих традиціях Г'ю Гефнера спійманий за руку Розенблат заходився на засіданні парламентського комітету все заперечувати.

Отже, актори, монтаж, постановка. Ну, а як же. Не він перший, хто викручується, навіть коли його застукали на гарячому. Пам’ятаєте, як скандальний суддя Ігор Зварич пояснював пачки доларів, які знайшли у нього в кабінеті?

В кращих традиціях Г'ю Гефнера та судді-колядника Зварича, Розенблат все спростовує. Навіть, при тому, що ні регламентний комітет, ані навіть рідна фракція "БПП" йому вже не вірили. Ну здавалось би, покайся! Визнай, що оступився в гонитві за наживою, рвони сорочку на грудях, смикни волосся на лисині, падай на коліна і проси вибачення. Український виборець і не таких скандальних корупціонерів прощав. Але ж ні. Борис Розенблат завів ту саму пісню: провокація, наклеп, все підлаштовано, а він ні в чому не винен. "Кохана, це не те, про що ти подумала!" – як часто говорять в голлівудських фільмах герої, які попалися на гарячому.

Читайте також: Як Порошенко витер ноги об Конституцію

Так само інший учасник бурштинового скандалу і, за даними НАБУ, спільник Розенблата – народний депутат Максим Поляков – заявив, що в бурштинових оборудках участі не брав, грошей ніяких не вимагав і попросив детективів навести докази, як він замішаний у хабарництві. Ті показали, як помічниця депутата Полякова отримує від спецагента НАБУ "п’ять кілограмів" аргументів за вирішення потрібного питання з видобутку бурштину.

Слава Богу, і у випадку Розенблата, і у випадку Полякова парламент зняв недоторканість і дозволив НАБУ розпочати з ними слідчі дії, хоч арештовувати і не дав дозволу. Але поведінка обох депутатів, а також їхньої групи підтримки, залишає відчуття гидкого і непристойного видовища, яке нам всім вже остогидло спостерігати багато років поспіль. Бо, Г'ю Гефнер зі своїм журналом, панове корупціонери, став піонером сексуальної революції. Так само через вас, українська політика і український парламентаризм перетворилися на порнографію та неподобство.