Володимир у 90-х роках приїхав до Криму працювати на будівництві, а залишився там на 15 років.

Читайте також: Доба на фронті: в лавах ЗСУ є втрати, ворог продовжує підступно атакувати

Сам він родом з Вінниччини, тому за свою українську мову та погляди почувався на півострові "білою вороною".

Були моменти, коли мені говорили: "Ти, звичайно, хороший хлопець, але ти хохол", – а для мене це було дуже образливо,
– згадав Володимир.

У 2014 році на окупованому Криму проводили туристичну виставку і, за словами Володимира, саме тоді почалися проросійські мітинги, люди були наче загіпнотизовані.

Я більше, ніж переконаний, що лише з часом ми дізнаємося, які технології були застосовані, адже так просто люди не можуть змінити свою думку. Все це було на моїх очах, і я дуже важко це пережив,
– зазначив чоловік.

Коли на півострові всюди висіли російські прапори, відбувся так і не визнаний світом референдум, а на Донбасі вже почали стріляти, чоловік вирішив, що треба їхати, не важливо куди і як – головне діяти.

Влітку 2014 року (офіційно цей період називали активною фазою російсько-української війни) Володимир прийшов добровольцем і служив у секторі "А" (це Луганський напрямок), був гранатометником та чергував на блокпостах.


Володимир разом із бійцями на Донбасі

У той час, коли Володимир служив на Донбасі, дружина з сином залишилися у тоді вже анексованому Криму. Подруги вмовляли Юлію покинути Володимира, бо мовляв проміняв її на Україну.

Всі мої знайомі говорили: "В тебе просто дурний чоловік, не будь і ти такою. Залишайся тут, а він нехай собі там буде",
– сказала дружина Володимира.

А вона обрала сім’ю і наважилася на переїзд, у Криму лишила батьків, бізнес і власне житло. Зараз Юлія називає це рішення найважчим у житті, адже вона розуміла, що переїхати в Україну – це втратити все, що на той час мала на півострові.

Читайте також: Від любові до ненависті: як жителі окупованих територій ставляться до псевдореспублік

А Володимир, поки служив, відростив вуса і оселедець, тому до Вінниці повернувся вже в образі справжнього козака. Зараз він працює у місцевій патрульній поліцій. І він запевнив, навіть якщо окупований Крим знову опиниться під контролем української влади, він все одно не повернеться.

Повний випуск програми "Крим Реалії" дивіться сьогодні на 24 Каналі о 17:30. Не пропустіть!