Український дух на Піренейському півострові. Впродовж п’яти років Спілка Української молоді в Іспанії проводить літні табори. Вони відбуваються щороку в різних куточках країни і тривають близько тижня. Там для дітей проводять рекрутські вишколи, церковні науки та різні патріотичні ігри.

Читайте також: Чорнобильська катастрофа: як іспанці допомагали українцям

Більшість із дітей народились в Іспанії, проте знають українські звичаї не гірше нашої молоді. Хоча багато з них до табору навіть не розмовляли українською.

Діти приїжджають і ще після цього співають гімн Спілки Української молоді й батьки просто дивуються, що за тиждень часу такий прояв українськості,
– розповів співзасновник Спілки української молоді в Іспанії Орест Антошків.


Патріотичний табір в Іспанії

Орест Антошків п’ять років був одним з ініціаторів відновлення Спілки Української молоді в Іспанії. І хоч зародилася спільнота ще півстоліття тому, проте тоді нечисельна діаспора не розвинула цей рух. Тож віднедавна українцям фактично довелося починати все з нуля.

В Іспанії це було вперше, тому батьки не довіряли. Віддавали дітей в табори лише найближчі друзі,
– додав співзасновник Спілки української молоді в Іспанії Орест Антошків.

Орест Антошків
Орест Антошків

Тепер же ж потрапити до табору охочих чимало й дітей везуть зі всієї країни. Гуртуються маленькі українці в Іспанії не лише літом, а й зимою. А коли між таборами перерва, молодь разом ходить у суботні школи.

Загалом, українці в Іспанії єднаються. Часто гостюють один в одного, а заодно і допомагають українській армії. До прикладу, кошти за колекційну тарілку зі Степаном Бандерою, яку пан Орест викупив на аукціоні, підуть на допомогу військовим.

Тарілка з Бандерою
Колекційна тарілка

На емблемі табору також буде Бандера й один із його висловів: "Наша перемога, це перемога нашої ідеї".