Піщані пейзажі, кар'єри та кислотні озера замість густих лісів – результат видобутку титанових руд. Нині на цих землях хазяйнує й підприємство "Валки -Ільменіт", що належить олігарху Дмитру Фірташу. Але невеличкі кар'єри то вже вчорашній день.

Титановий магнат має куди грандіозніші плани. На черзі – новий етап видобування надр. Адже коштовний титан ще й міститься у кам'яних породах Стремигородського родовища на Житомирщині. Тут вже готуються копати новий мегакар'єр. Завглибшки 500 метрів та понад кілометр в діаметрі.

Читайте таокж: Пожежа на нафтобазі під Києвом: чому не знайшли винних і хто прикриває приватну компанію

Кілька сіл Коростенського району, що на Житомирщині, нині живуть на валізах. Люди не знають, що завтра буде із їхньою домівкою. А все через бізнес-інтереси олігарха Дмитра Фірташа. Бо його підприємства з дня на день планують почати коштовний видобуток.

Стремигородське родовище відкрили наприкінці 1950 років років минулого століття. Тут віднайшли величезні поклади титанової руди – ільменіту та цінного мінералу апатиту, з якого виготовляють міндобрива.

Читайте також: Як живуть і чим займаються найвідоміші хабарники та корупціонери країни

Це родовище унікальне, воно найбільше в Європі. Тож інтерес Фірташа до його освоєння – цілком зрозумілий.

Але наслідки діяльності донедавна фірташівського Іршанського ГОКу та його "Валки-Ільменіту" чудово видно з космосу. Дірки між лісів – це місця видобування титану з кислотними озерами. Таким чином, діяльність олігарха знищує землю та екосистему природи, відновити яку країні буде дуже важко.