Разом із потеплінням кліщі розпочали полювання на українців. Найбільше варто остерігатися мешканцям Волині та Криму, бо саме там найчастіше паразити переносять інфекції. Окрім усім відомого енцефаліту, кліщі переносять багато інших небезпечних захворювань. Приміром, хворобу Лайма.

Вона уражає нервову та серцево-судинну системи, суглоби та шкіру. Може спричинити параліч лицьового нерву, артрит та хронічне запалення мозку.

Запобігти недузі щепленням в Україні неможливо. Тож люди повинні берегтися самі. Батьки, які мають дітей, переважно знають, як захиститися від переносників хвороби — кліщів. Молодь — більш легковажна.

Якщо ви зібралися на відпочинок на природі не варто вбиратися у світлий одяг. Натомість слід не забувати про шкарпетки. І віддавати перевагу закритому вбранню. Та крім людей, жертвами кліщів можуть стати і домашні тварини.

Торік із укусами кліщів до лікарів звернулося більше 20 тисяч людей. Більшість відбулися лише переляком. Жодних інфекцій не підхопили.

Крім індивідуального захисту, запобігати перенесенню інфекцій має місцева влада. Місця відпочинку повинні очищати. Однак останнім часом до цього часто ставляться недбало. І як наслідок — зростання випадків захворювання.