Ліворуч – такий вигляд мав Донецький аеропорт у 2012 році, після його офіційного відкриття спеціально до Євро-2012. Тоді сподівалися, що вже в 2015 році аеропортом будуть користуватися близько чотирьох мільйонів людей в рік. Проте цього не сталося.

Читайте також: У Дніпрі запалили 242 свічки в пам’ять оборонців Донецького аеропорту

Праворуч – аеропорт в 2015 році. Тоді летовище перебувало під охороною українських військових, яких назвали "кіборгами".

Коли "кіборги" виходили з аеропорту – то в обох терміналах не залишилося жодного укріплення, яке б забезпечувало захист військовим від снайперів та танків. "Кіборги" витримали. Не витримав бетон.

Читайте також: "Кіборги": 10 фактів про фільм, які варто знати

Сепаратисти розгромили не лише сам аеропорт, а й все, що було поруч. Для прикладу, готель "Політ", який розташований в 150 метрах від будівлі аеропорту. Готель став однією з ключових точок в боях за аеропорт, так як всі вікна з однієї зі сторін будівлі виходили на старий і новий термінали. В результаті як сам готель, так і прилеглі до неї будови і навіть дерева отримали численні ушкодження або були знищені.

Після того, як українські військові залишили летовище – його руїни тепер контролюють сепаратисти. Праворуч – фото зроблене в 2016 році, ліворуч – в 2012 році.

А ось так виглядала вежа в 2012 році після відкриття аеропорту. А всього через три роки – її навіть впізнати важко.

Читайте також: Захисники неба. Як легендарні "кіборги" боронили донецький аеропорт (унікальні кадри)

Під час оборони сепаратисти вщент зруйнували цю вежу.

Що відомо про бої за Донецький аеропорт? Вони тривали з вересня 2014 року до 21 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших на сході України. Бої розгорнулися між українськими військами, бійцями-добровольцями з однієї сторони та силами проросійських збройних угруповань з іншої. 18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу аеропорту загинули 58 захисників України. 21 січня було ухвалено рішення відвести українських бійців з нового терміналу, оскільки цей об'єкт було повністю зруйновано і він був не придатним для оборони.

Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні. Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько "кіборги".