Чого хоче Ердоган у війні Росії проти України: детальне пояснення дослідника
Реджеп Ердоган неодноразово наголошував, що готовий бути посередником у мирних переговорах Росії та України. Так він створює собі імідж миротворця та наполегливого політика, який досягає результатів.
Сьогодні турецький лідер до списку своїх перемог може записати зернову угоду та обмін полоненими. Про це 24 каналу розповів директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
Варте уваги Путін зустрівся з Ердоганом в Астані: згадували і про Україну
Туреччина грає на дві сторони
Крім того, на наступний рік у Туреччині заплановані президентські вибори, які будуть важкими для Ердогана, через складну економічну ситуацію в країні. Турецький лідер не може розв'язати проблеми з економікою, тому спрямовує зусилля на міжнародну арену для створення іміджу миротворця.
Позиція Ердогана виходить суто з очевидних турецьких інтересів. Тобто Туреччина зацікавлена в економічній співпраці як з Україною, так і з Росією,
– зауважив Семиволос.
"Туреччина чудово розуміє, що Росія сьогодні може програти й вона втратить серйозний російський ринок. Вона не хоче цього втрачати", – пояснив експерт.
Крім того, турки вже зараз говорять, що готові відновлювати українські території – у такий спосіб вони "забивають" собі український ринок. За словами Семиволоса, Туреччина грає на дві сторони.
Семиволос розповів, що Ердоган хоче від України: дивіться відео
На його думку, чи матимуть дії Туреччини успішні результати можна буде побачити в майбутньому. Однак вже зараз можна сказати, що Ердоган "проскочив стратегічне перехрестя", коли його зусилля сприймалися позитивно. Наразі дії турецького лідера викликають все більше здивування.
До речі "Це приносить свої плоди": яку роль грає Ердоган у "переговорах" між Україною та Росією
Для Ердогана ризиковано зближатися з Росією
Семиволос зазначив, що Ердоган не є нашим союзником, він – партнер, з яким певні наші інтереси збігаються. Втім, навряд Туреччина може серйозно зблизитися з країною-агресоркою.
Для Туреччини участь в Північноатлантичному альянсі – дуже важлива річ. І, попри всі рухи, які ми спостерігаємо, вона не вийде за межу,
– підсумував експерт.
Так, Сполучені Штати, ймовірно, можуть скасувати обмеження на військову співпрацю з Туреччиною. Тож Ердоган навряд захоче зруйнувати ці важкі напрацювання з США, щоб зблизитися з Росією.
Ердоган активно виступає за переговори Росії та України
- Турецький лідер Реджеп Ердоган 7 жовтня провів переговори у телефонному режимі з російським президентом Путіним. Президент Туреччини вкотре наголосив, що готовий бути посередником між Україною та Росією у мирному врегулюванні війни.
- Крім того, Ердоган заявляв, що хоче провести спільну зустріч з Владіміром Путіним та Володимиром Зеленським у Туреччині, мовляв, це необхідно для радикального вирішення кризи. Однак Україна офіційно відмовилася вести будь-які переговори з країною-агресоркою поки її президентом є Путін.
- У турецьких ЗМІ повідомляли, що турецький лідер планує посадити за стіл переговорів із Росією 4 найбільші країни Заходу – США, Францію, Німеччину та Англію. Так, план Анкари вже передали до Сполучених Штатів.