Сьогодні турецький лідер до списку своїх перемог може записати зернову угоду та обмін полоненими. Про це 24 каналу розповів директор Інституту близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Варте уваги Путін зустрівся з Ердоганом в Астані: згадували і про Україну

Туреччина грає на дві сторони

Крім того, на наступний рік у Туреччині заплановані президентські вибори, які будуть важкими для Ердогана, через складну економічну ситуацію в країні. Турецький лідер не може розв'язати проблеми з економікою, тому спрямовує зусилля на міжнародну арену для створення іміджу миротворця.

Позиція Ердогана виходить суто з очевидних турецьких інтересів. Тобто Туреччина зацікавлена в економічній співпраці як з Україною, так і з Росією,
– зауважив Семиволос.

"Туреччина чудово розуміє, що Росія сьогодні може програти й вона втратить серйозний російський ринок. Вона не хоче цього втрачати", – пояснив експерт.

Крім того, турки вже зараз говорять, що готові відновлювати українські території – у такий спосіб вони "забивають" собі український ринок. За словами Семиволоса, Туреччина грає на дві сторони.

Семиволос розповів, що Ердоган хоче від України: дивіться відео

На його думку, чи матимуть дії Туреччини успішні результати можна буде побачити в майбутньому. Однак вже зараз можна сказати, що Ердоган "проскочив стратегічне перехрестя", коли його зусилля сприймалися позитивно. Наразі дії турецького лідера викликають все більше здивування.

До речі "Це приносить свої плоди": яку роль грає Ердоган у "переговорах" між Україною та Росією

Для Ердогана ризиковано зближатися з Росією

Семиволос зазначив, що Ердоган не є нашим союзником, він – партнер, з яким певні наші інтереси збігаються. Втім, навряд Туреччина може серйозно зблизитися з країною-агресоркою.

Для Туреччини участь в Північноатлантичному альянсі – дуже важлива річ. І, попри всі рухи, які ми спостерігаємо, вона не вийде за межу,
– підсумував експерт.

Так, Сполучені Штати, ймовірно, можуть скасувати обмеження на військову співпрацю з Туреччиною. Тож Ердоган навряд захоче зруйнувати ці важкі напрацювання з США, щоб зблизитися з Росією.

Ердоган активно виступає за переговори Росії та України