Ердоган та Путін, який 7 жовтня відзначає 70-річчя, обговорили останні події у російсько-українській війні. Також сторони порушили питання, які покращать турецько-російські відносини.

До речі Ердоган вважає, що Путін хоче покласти край війні в Україні

Ердоган і Путін поговорили у день народження кремлівського диктатора

Турецький лідер наголосив, що готовий бути посередником між Україною та Росією заради мирного врегулювання війни.

Під час розмови президент Ердоган підтвердив, що він готовий зробити свій внесок у мирне вирішення українського питання на благо всіх,
– зазначили в канцелярії турецького президента.

Минула телефонна розмова Ердогана та Путіна відбулась наприкінці вересня. Вона стосувалася передусім повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Ердоган відзначив успішний обмін полонених, а також функціонування "зернової угоди", яку Туреччина розробила за сприяння ООН.

Як відомо, відразу шестеро командирів з "Азовсталі", яких Україна звільнила з російського полону, перебуватимуть у Туреччині. Ердоган назвав звільнених полонених "гостями Туреччини".

Посол України в Туреччині Василь Боднар інформував, що українські командири будуть перебувати під жорсткою охороною і мають пройти реабілітацію. У понеділок, 3 жовтня, командири захисників "Азовсталі" зустрілися з рідними у Туреччині. Кадри зустрічі опублікувала перша леді Олена Зеленська.

Вас це може зацікавити Подвійна гра Ердогана: чи вдасться схилити Україну до перемовин та заблокувати членство в НАТО

Крім того, лідери Туреччини та Росії провели зустріч у вересні. Ердоган заявив, що обговорив з Путіним питання мирного врегулювання війни в Україні, а також наголосив на тому, що Крим – це Україна.

Додамо, що 28 вересня Реджеп Ердоган провів телефонну розмову з президентом Володимиром Зеленським. Глава держави висловив подяку турецькому колезі за допомогу у звільненні полонених, а також наголосив, що Туреччина не визнає псевдореферендуми, які Росія провела на окупованих територіях України.

Раніше – чи блокуватиме Туреччина вступ України в НАТО: дивіться відео