Що Ердоган відповів путіну
Про це розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Він зазначив, що Нігер та Республіка Конго в останній момент відмовилися від саміту. Також з "технічних причин" участь у Кримській платформі не взяла Гана, але приєдналася до документа, який було ухвалено.
До теми росіяни не чекали, – Чубаров про результати другого саміту Кримської платформи
Мустафа Джемілєв наголосив, що участь цих країн важлива, оскільки "росія якими тільки методами не намагалася відмовити всіх, аж до шантажу та погроз".
Зокрема, путін намагався переконати Ердогана не брати участь в саміті, пообіцявши відкрити новий потік туристів до Туреччини.
Мені розповідали, що путін казав Ердогану: мовляв, відкриємо потік туристів, розширимо торгівлю, аби тільки Туреччина не брала участі в саміті. А Ердоган каже: там-таки (у Криму – 24 канал) мої родичі живуть; я потім скажу їм, що обміняв їх на туристів? І потім Україна – наш сусід, а за Кораном сусіди повинні один одному допомагати, сказав він. І цього разу він сам виступив із гарною промовою,
– заявив Джемілєв.
Що відомо про Кримську платформу
- Саміт Кримської платформи відбувався 23 серпня в онлайн форматі. Президент Туреччини Ердоган під час виступу заявив, що деокупація Криму є фактичною вимогою міжнародного права. Він наголосив, що Туреччина вважає захоплення Криму неконституційним та незаконним.
- Кримська платформа, яка створена для деокупації Криму, відбулася вдруге в історії. Президент Польщі Анджей Дуда приїхав до Києва особисто та сів за стіл поруч з Володимиром Зеленським. Своє звернення Дуда розпочав українською мовою і наголосив, що Крим – це Україна та завжди нею буде.
- Участь у саміті взяли багато світових лідерів, серед яких Джастін Трюдо, Олаф Шольц, Борис Джонсон, Еммануель Макрон, Маріо Драгі, Кісіда Фуміо, Єнс Столтебнберг, Шарль Мішель, Урсула фон дер Ляєн та інші.
До уваги – промови Зеленського і Дуди на Кримській платформі: дивіться відео