Президент України повідомив, що мав "предметну розмову" з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Зеленський зазначив, що подякував Ердогану "за незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України".
До речі Нарешті усміхнені: у Зеленського показали фото командирів з "Азовсталі" й розповіли про їх стан
Зеленський відзначив роль Ердогана в обміні полонених
Також лідер України відзначив принципову позицію Туреччини "щодо невизнання незаконних псевдореферендумів, які росія провела на окупованих територіях".
Ми дуже цінуємо особисту роль пана Ердогана в організації нещодавнього обміну військовополонених і наданні прихистку українським командирам,
– резюмував Зеленський.
Зеленський та Шольц провели телефонні переговори
Окрім Ердогана, Володимир Зеленський також провів телефонні переговори з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Про це інформує урядовий сайт Німеччини.
Повідомляється, що під час перемовин Зеленський і Шольц порушили питання військово-політичної та економічної ситуації в України. Також обговорили й подальшу підтримку в рамках відновлення країни.
Шольц наголосив, що Німеччина продовжить надавати Україні політичну, фінансову та гуманітарну підтримку, а також підтримку у захисті її суверенітету та територіальної цілісності. У тому ж числі йдеться й про поставки зброї. Окрім того, він наголосив, що Німеччина не визнає псевдореферендуми.
Щодо ситуації на незаконно окупованих росією територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, канцлер наголосив, що Німеччина ніколи не визнає результати фіктивних "референдумів",
– йдеться у повідомленні.
Зеленський і Шольц обговорили військову допомогу
В ОП підтвердили розмову Зеленського з Шольцом, зазначивши, що сторони провели "предметну та конструктивну розмову". Під час розмови Зеленський сказав, що реалізація "кримського сценарію" на інших окупованих територіях України означатиме, що з путіним "немає про що говорити".
Президент зазначив, що Україна очікує на посилення санкцій ЄС проти росії. Також сторони порушили питання військової допомоги.
"Було предметно обговорено двосторонню оборонну співпрацю. Президент відзначив ухвалені Німеччиною рішення щодо постачання озброєння в Україну, вже надану оборонну допомогу та висловив сподівання на її подальше посилення. Особливо було відзначено очікуване постачання до України першої німецької системи протиповітряної оборони IRIS-T для захисту українського неба від ракетного терору росії", – повідомили в ОП.
Шольц повідомив Зеленському про підготовку до проведення наступного місяця в Берліні Міжнародної експертної конференції з відбудови України як одного із заходів німецького головування у "Групі семи".
Про що Зеленський говорив з Трюдо та Трасс
Після розмови з прем'єр-міністеркою Великої Британії Ліз Трасс Зеленський сказав, що Україна очікує "на лідерство Лондона і в реакції на російські псевдореферендуми".
Відповіддю має бути лише посилення військової та фінансової підтримки України,
– сказав президент.
За словами Зеленського, Британія першою запровадила санкції проти фізичних і юридичних осіб, які були залучені до організації "референдумів".
Глава держави висловив подяку Ліз Трасс за оборонну підтримку та суттєву макрофінансову допомогу, зокрема ту, що запланована на 2023 рік.
"Ліз Трасс відзначила зусилля керівництва України зі звільнення громадян Великої Британії, які перебували в російському полоні, та висловила подяку за їх повернення", – повідомили в ОП.
Зеленський повідомив, що з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо обговорив протидію російській агресії "на тлі безпрецедентного тиску та шантажу".
Президент висловив подякував за оборонну підтримку, послідовну санкційну політику проти росії та принципову позицію щодо невизнання псевдореферендумів.
Необхідна жорстка реакція і на російський ядерний шантаж. Агресор має чітко усвідомити всі наслідки своєї безвідповідальності,
– резюмував Зеленський.
Зеленський провів розмову з генсеком ООН
Ввечері Зеленський повідомив, що поспілкувався з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Повідомляється, що сторони обговорили проблематику ядерної безпеки в контексті загрозливої ситуації на Запорізькій АЕС.
Було порушено питання чергового візиту до України генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.
Зеленський подякував генсеку ООН за підтримку територіальній цілісності й суверенітету України, зокрема невизнання псевдореферендумів.
Дякую за чітку позицію щодо невизнання ООН псевдореферендумів, проведених на окупованих територіях України,
– сказав Зеленський.
Як повідомили в ОП, під час розмови Зеленський і Гутерреш "високо оцінили реалізацію протягом останніх двох місяців зернової ініціативи".
Вас це може зацікавити – як покарають учасників "референдумів": дивіться відео