Хворих виявили за допомогою швидкого тесту в аеропорту. Згодом їх ізолювали і відвезли на лікування. Про це повідомила 26 липня на брифінгу повідомила керівниця Львівського облцентру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

До теми Перші випадки штаму Дельта підтвердили на Львівщині: хворі – з Росії та Великої Британії

Хворі одужують

За словами головної санітарної лікарки Львівщини, одного пацієнта виписали зі стаціонару. Двоє досі перебувають у лікарні. Щоправда, мають позитивну динаміку. Тому найближчим часом їх також випишуть.

Раніше у Львівській області було 6 осіб, в кого підозрювали Дельту. Решта троє чекають на результати дослідження.

Інфікованих може бути більше

Чиновниця вважає, що інфікованих штамом Дельта може бути більше, ніж троє. Вона зазначає, що поки перевіряють лише тих людей, які були в країнах, де є такий вірус.

Ми не знаємо, скільки їх реально. Ми маємо лише три підтверджених. Чому? Тому що обстежують наразі ті випадки, які мають епідеміологічний зв’язок з перебуванням в країнах, де циркулює високий рівень Дельта штаму коронавірусу,
– каже Наталія Іванченко.

Нові симптоми

Саме у трьох хворих на Львівщині нових симптомів не виявили. В інфікованих була температура, загальна слабкість, погане самопочуття, пневмонія.

Але Наталія Іванченко каже, що в інфікованих штамом Дельта може бути ураження слухового апарату, розлади шлунково-кишкового тракту. Також частіше спостерігають тромбози.

Треба вакцинуватися

Чиновниця закликає мешканців області не зволікати та приходити на щеплення. Адже усі вакцини є дієвими проти штаму коронавірусу Дельта.Проте деякі з них є менш ефективними. Наприклад, Pfizer – загалом дієвий на 95%, за штаму Дельта – на 88%. Але це все одно високий показник. Вакциновані люди не матимуть важкого перебігу, якщо захворіють.

Зверніть увагу Штам коронавірусу Дельта на Закарпатті: підозрюють ще 6 нових випадків


Що відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу