Україна взяла на себе цілу низку зобов'язань щодо викорінення корупції, нагадала постійна представниця Програми розвитку ООН в Україні Дафіна Герчева в інтерв'ю Інтерфаксу.

Цікаво У Мінфіні припустили домовленість з МВФ: коли Україна може отримати транш

Такі зобов'язання мають бути виконані для того, щоб партнери з розвитку, зокрема ЄС, МВФ й інші партнери, продовжили надавати підтримку, якої потребує країна,
– наголосила Дафіна Герчева.

Вона підкреслила, що нині багато чого стоїть на кону, але українські партнери таки переконані, що мудрість і розслудливість візьмуть гору, що вплине на появу найближчим часом зваженого рішення.

Крім того, представниця Програми розвитку ООН висловила занепокоєння рішенням Конституційного Суду щодо покарання за недостовірне декларування, підкресливши, що нинішня ситуація є дуже складною та має цілу низку важливих нюансів.

"З одного боку незалежний суд і розподіл державної влади свідчать про те, що в Україні розвивається демократія. Втім, з іншого боку виникає чимало запитань і щодо підстав і наслідків цього рішення", – пояснила представниця ООН.

Вона висловила переконання, що дві найважливіші й найскладніші реформи в Україні – судова й медична. Успішне впровадження цих реформ залежить від багатьох різних чинників.

Для того, щоб ці реформи були успішними, потрібна комплексна підтримка й активне залучення зацікавлених сторін і всіх секторів. Це непросто, але над цим усе одно треба працювати,
– резюмувала Дафіна Герчева.

Для чого Україні фінансова допомога?


Під кінець бюджетного року в України виникають серйозні проблеми з дефіцитом державного бюджету. За прогнозами, дефіцит кошторису складе близько 300 мільярдів гривень.

Цю різницю потрібно якось покривати, бо в грудні може виникнути ситуація, коли держава не зможе покрити всі заплановані витрати. Тож Україна намагається залучити допомогу від західних партнерів.

Наразі тривають активні перемовини з МВФ. В уряді постійно говорять, що розраховують на транш до кінця 2020 року, але, наприклад, радник голови ОПУ Тимофій Милованов заявив, що це нереально.