Про це сайту "24" розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.

На його переконання, потрібна принципова і докорінна зміна ментальності українців. Тобто, говорить експерт, зокрема, розуміння обов'язкової сплати податків, дотримання правил гри на ринках, дотримання законів. Європа, зазначає Вігірінський, нам відкриває очі на те, наскільки ми відстали у розвитку.

Потрібно починати працювати над собою і громадянам, і владній еліті. Це ставить перед нами набагато більше викликів, які потребують ментальних переломів. Побороти корупцію, відкати, схеми тощо і починати думати, що політика – не спосіб заробляння грошей, а служіння народу,
– наголошує Вігірінський.

Крім того, на думку Андрія Вігірінського, війна на сході держави роз'єднала українців, як ніколи. Суспільство, вважає він, стало дуже полярним. Можливо, не по лінії Дніпра, а трохи східніше. І це серйозний виклик. Тому не одне покоління повинно прожити, за умови завершення збройного конфлікту, щоб зрозуміти, що Україна має бути суверенною і унітарною.

"Соціальне розшарування в суспільстві стало дуже сильним. На це вплинула і війна на Донбасі, і економічні наслідки цього. Два мільйони внутрішніх переселенців – це гуманітарна катастрофа. Для багатьох у Донецькій і Луганській областях за три роки Україна стала більш чужою, ніж у 1991 році. Там інша пропаганда, інші правила життя. І інтегрувати цих людей надзвичайно складно. Хоча вони були такими самими українцями, як більшість громадян сьогодні, але держава не змогла їх захистити", – вважає Вігірінський.

Експерт підкреслює: або ми станемо країною третього світу, яка не має промислового і індустріального, тобто лідируючого потенціалу у світі, або починаємо ламати себе у всьому.

Систему освіти на сьогодні потрібно переробляти повністю. Медицина – без слів. Соціальна інфраструктура – теж зруйнована. І це реформування відбудеться не швидко. В 1991 році у значно кращий базис. В певному сенсі ми знову стоїмо на старті Незалежності,
– переконаний Вігірінський.

Читайте також: День Незалежності: про нові злами і виклики для Української держави