Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський. За його словами, якщо Олександр Лукашенко не втримає ситуацію, то можливий ризик військового вторгнення Росії в Білорусь за донбаським сценарієм.

"Як би дивно це не звучало, дії Лукашенка для України більш вигідні, ніж перемога білоруської опозиції. Початок війни в Білорусі впливає на зростання ризику вторгнення російських військ в Україну зі сторони білоруського кордону. І є сумніви, що Європа виступатиме за Білорусь так, як за Україну", – зауважує політолог.

З одного боку, наголошує Постоловський, Лукашенко хоче відкритися ближче до Європи. З іншого – він дуже жорстко діє по зачистці масових протестів. Експерт зазначає, що, звичайно, рано чи пізно Лукашенко відійде від влади. Питання в тому, хто займе його місце, і як Росія використає цю ситуацію.

Нагадаємо, 25 березня в Білорусі відбулися акції, присвячені Дню Волі. Білоруські правоохоронці масово заарештували учасників мітингів. Зокрема, на 15 діб арешту засудили й українця.