Він імпульсивний. Майстер скандалів і шоу. У Грузії заробив імідж талановитого реформатора. А от опоненти його називають авантюристом. Заворушення і конфлікти – політичні методи, які зазвичай обирає Міхеїл Саакашвілі. Політик вміє привернути увагу, йому притаманна демонстративна поведінка.

Читайте також: Прихильники Саакашвілі виголосили низку вимог до влади

"У критичних ситуаціях, коли його емоції зашкалюють, він, мені здається, трохи втрачає над собою контроль. Відома історія, коли під час грузинсько-російської війни він почав жувати свою краватку. Це був суто такий технологічний прояв, я б сказав стан афекту. Його стрибок на дах під час спроби затримання – це щось подібне. Думаю, у нього не було якогось плану, але він думав щось зробити, щоб привернути до себе увагу", – зазначив політолог Володимир Фесенко.

За словами психологів, Міхеїл Саакашвілі – гарний оратор. Говорить впевнено і те, що хочуть почути від нього люди. Цим і зачаровує маси.

У нього є перспективи в тому сенсі, що, по-перше, він знає, що потрібно суспільству, емоційно – це справедливість. Він вміє дати людям впевненість, що саме він цю справедливість може принести. І він наразі є тією жертвою, якій ми так звикли співчувати,
– пояснила політичний психолог Світлана Чунихіна.

Ходити по лезу – це особливість характеру Саакашвілі і водночас його політичний прийом, стверджують експерти. І хоча рейтинги політика невисокі, навіть конфлікт з владою він використовує для себе.

Читайте також: Дерев'янко розповів, що саме передав для Саакашвілі у СІЗО

Саакашвілі люблять на Заході та уважно спостерігають за його "українською кар'єрою". Там вважають, що арешт може закінчитися для Міхеїла Саакашвілі та України двома протилежними сценаріями. Якщо після гучних звинувачень справа проти нього розвалиться в суді, це може призвести до передчасних виборів. А його неоднозначна фігура акумулює всі протестні настрої, які давно назріли. Якщо ж провину Саакашвілі доведуть – це означатиме його політичну смерть.

Нагадаємо, що пізно ввечері 8 грудня правоохоронці затримали Міхеїла Саакашвілі. За даним генпрокурора Юрія Луценка, опору політик при затриманні не чинив. Його одразу доставили до ізолятора тимчасово тримання. Генпрокуратура проситиме домашній арешт для Саакашвілі. За словами адвокатів, судове засідання проведуть 11 грудня.