Провідна авіаційна лікарка та експертка вищої категорії Державної авіаційної служби України (ДАСУ) Ксенія Грошева обирає тільки найкраще для своїх пацієнтів. Про методи лазерної корекції зору, їхні переваги та недоліки вона розповіла в інтерв'ю.

Варто знати У центрі Києва відкривається офтальмологічна клініка майбутнього

Ксеніє, доброго дня! Як відомо, у Києві сталась вагома подія у сфері офтальмології – відкрилась "Німецька очна клініка". Там ви розробляєте методику лікування для пілотів. Розкажіть, будь ласка, трішки більше про це. Адже в цій професії добрий зір – дуже важливий.

Мої пацієнти – особливі, вони не просто чудово бачать після проведення лазерної корекції. Часто від своєчасно прийнятих дій пілотів залежить їхнє життя, так само і життя пасажирів. При прийнятті рішень важливі секунди, моментальна реакція залежить від зору.

Я оцінила в практиці багато методик лазерної корекції зору, поганих методик лазерної корекції не існує, всі вони рекомендовані для застосування та пройшли ретельні етапи медичних випробувань. Але, як і у всьому існує еволюція, так і в методиках є прогрес.

Моє завдання в "Німецькій клініці" в Києві – вибрати для пілотів України професійну методику лазерної корекції з вищими вимогами, ніж звичайним пацієнтам.

Маючи достатню практику та досвід понад 30 000 бездоганно проведених операцій з лазерної корекції, я хочу розділити роботу хірурга-офтальмолога та можливості обладнання, яке є в його розпорядженні, а також технологій.

Існує чимало методик корекції зору. Яка з них, на вашу думку, є найкращою?

Відмінні результати свого часу показала методика ФРК (фоторефрактивна кератометрія). Вона була проривною методикою, що дозволила випередити час і зробити недоступне можливим: прибрати прикрі перешкоди для людей, які потребують окулярів для нормального зору, позбутися їх, допомогти забути про незручності у буденному житті, зокрема, перешкоди у виборі професії (пілота чи інших), які стосуються чудового зору.

Мінус цієї методики полягав у тому, що при її проведенні значно нагрівалася рогівка ока і виникав ефект димчастості зору, так званий хейс-ефект, який вимагав іноді тривалого лікування. Згодом застосування ФРК обмежили, зокрема, через перераховані причини, а також через можливість прибрати тільки максимум 6 "зайвих" діоптрій та мінімум астигматизму.

Потім "ідеальним методом" став на короткий час метод лазерної корекції із застосуванням фентосекундного лазера. Фактично це своєрідна комбінація двох лазерних корекцій, ексимерлазерної та фентосекундної.

Цей метод "одразу далеко не пішов". Серед головних недоліків:

  • подовжився (до пів години) час проведення лазерної корекції, що особливо негативно позначається на тканинах ока,
  • з'являються непотрібні ускладнення у вигляді відтіків,
  • не зникла проблема підвищення температури поверхні рогівки.

У професійній лазерній корекції це неприйнятно.

Необґрунтовано збільшилась і вартість процедури. Все через застосування непотрібних виробів, що додатково поставляються виробниками, які створюють продукцію для процедури проведення лазерної корекції без одноразових спеціальних накладок на око, причому чималої ціни і явно завищеної. Щоб ви розуміли: хоча це й коштує взагалі копійки, їх продавали за тисячу євро, а без аксесуара лазерну корекцію цим методом не провести. Крім цього, при її проведенні згоряв спеціальний чіп, що перешкоджає повторному використанню.

Це такий своєрідний спосіб внести в ціну операції непотрібні витрати і при цьому додавати лише маркетинг.

А як щодо популярних технологій "смайл" та Genius?

Так, далі сходами еволюції стала технологія "смайл" – це не ідеальний метод, який дає непогані результати. Але він теж став проміжним етапом здебільшого через проблему нагрівання "лентикули" рогівки ока, що можна побачити на показаннях будь-якого безконтактного термометра під час операції, а отже, й проблема димчастості повністю не вирішена для пацієнта після проведення лазерної корекції.

Неможливість провести до корекції при необхідності перехід на даному етапі до технології ФРК, а це перший етап, 20 років тому і більше.

Тому мій вибір для пілотів та пацієнтів, які висувають високі вимоги до лазерної корекції зору – методика "GENIUS PRO". Її безперечна перевага – це холодна лазерна дія на рогівку ока.

До теми Genius – сучасна технологія лазерної корекції, яка вже є в "Німецькій очній клініці"

Також серед переваг "GENIUS PRO":

  • Підвищення температури ока під час проведення лазерної корекції – нуль градусів.
  • Можливість проведення для пацієнта до корекції безкоштовно.

Гарантовано чудовий результат за хорошою ціною. При застосуванні цієї технології, звичайно, купується дуже дороге обладнання останнього покоління та програмне забезпечення. Але результат мене, як експерта, повністю задовольняє.

Мій вибір – на користь пацієнта – лише професійна лазерна корекція "GENIUS PRO".