Таку думку в інтерв’ю виданню Апостроф висловив позаштатний радник міністра інформаційної політки України, експерт з питань інформаційних війн і конкурентної розвідки Дмитро Золотухін.

За його словами, зараз санкції проти Росії тримаються на авторитеті канцлера Ангели Меркель. У разі того, якщо у Меркель почнуться проблеми в політичній площині, а на думку експерта, саме цього і слід було очікувати, санкції з Росії почнуть зніматися.

Читайте також: Меркель розповіла, що в ЄС погані справи

Золотухін зазначив, що важливим фактором, який впливає на скасування санкцій, є позиція великих транснаціональних компаній і корпорацій, які вкладають гроші в Росію.

"Ми порахували з колегами, що тільки за останні два роки європейські корпорації вклали в російський великий бізнес до 50 млрд євро. І це, незважаючи на санкції. Total, французька нафтогазова компанія, вклала в своє підприємство Novatek, що належить Геннадію Тимченку, другові Путіна, близько 20 млрд дол.", – розповів експерт.

Також Золотухін вважає, що події в Україні в Європі відійшли на другий план. "Вони сприймають це, як перегляд футбольного матчу, коли ти вболіваєш за якусь команду, хочеш її перемоги, але поки м'яч не летить на трибуни, ти не береш це близько до серця", – упевнений експерт.

До слова, Віктор Янукович заявив про сподівання, що Європейський Союз введе санкції проти "злочинців" у чинній українській владі.