Правоохоронці встановили, що колишній президент-втікач Віктор Янукович наказав тодішньому главі МВС Віталію Захарченку застосувати вогнепальну зброю проти учасників майдану. Відповідний наказ він віддав зранку 20 лютого 2014 року з резиденції "Межигір'я", розповів прокурор у "справах Майдану" Денис Іванов.

Дивіться також Боротьба триває вже 10 років: українці в Нідерландах провели акцію

Письмових доручень не було

Після розмови з Януковичем, колишній керівник МВС також двічі розмовляв з міністром внутрішніх справ Росії Володимиром Колокольцевим.

За словами Іванова, розмова Януковича та Захарченка тривала приблизно 8 хвилин. Слідство має підстави вважати, що саме під час неї колишній президент віддав відповідну вказівку.

Після цього співробітники спецпідрозділу "Беркут" застосували вогнепальну зброю у напрямку неозброєних учасників протестів, які проходили у районі Майдану Незалежності та нижній частині вулиці Інститутської.

Прокурор підкреслив, що розстріли протестувальників 20 лютого тоді транслювали у прямому ефірі. Крім цього, під час подій Революції гідності Янукович не видавав жодних письмових доручень, адже це не входило до повноважень президента. Однак він мав близькі стосунки з керівниками ключових сторуктур.

20 колишніх "беркутівців" воюють проти України

  • У лютому 2014 року в Україні розпустили підрозділ "Беркут", який відзначився у жорстокому розгоні протестувальників під час Революції гідності. Після цього деякі "беркутівці" вирішили приєднатися до війни в Україні на боці Росії.
  • За словами речниці ДБР Тетяни Сап'ян, ДБР виокремлює список "беркутівців" для того, щоб перевірити, чи воюють вони зараз проти України. Зокрема, бюро звертається за допомогою до СБУ. З допомогою Служби безпеки встановлюють 20 "беркутівців", які воюють на боці Росії. Тетяна Сап'ян повідомила, що семеро з них отримають повідомлення про підозри.
  • Тетяна Сап'ян зауважила, що в більшості випадків колишні "беркутівці" підозрюються у державній зраді. Вона розповіла, що 3 обвинувальні акти в цих розслідуваннях вже в суді й ДБР очікує на вироки. Врешті-решт, представниця ДБР наголосила, що всі "беркутівці", які переховуються від правосуддя на території Росії чи Білорусі, рано чи пізно будуть покарані.