Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда, коментуючи рішення Святошинського районного суду Києва про допит Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка захисту у справі про розстріл людей на Майдані.

Янукович намагатиметься довести, що не причетний до злочинів, які йому інкримінує українська прокуратура. Це буде виступ за російським лібрето, щоб внести свою частку у розхитування ситуації в Україні. Не виключаю резонансних заяв колишнього президента. Янукович може звинуватити тодішніх лідерів Майдану в тому, що вони були готові з ним домовлятися,
– зауважує Євген Магда.

Екс-президент, вважає експерт, таким чином хоче почати тиснути на українську владу. Проблема в тому, що він може озвучити все, що завгодно, а потім українське слідство буде змушене це перевіряти.

Водночас, коментуючи перспективи розслідування справи щодо державної зради Януковича, то, на переконання політолога, всі докази в цій справі з юридичної точки зору повинні бути надзвичайно переконливими.

Для суспільства у цій ситуації певна пастка. Факт державної зради з боку Януковича для багатьох українців є очевидним. Але потрібні конкретні очевидні докази, беззаперечна доказова база. Це має бути юридично чистий процес. Тому що розслідування і суд перебуватимуть під підвищеною увагою світу. Адже колишніх президентів судять не кожен день,
– підкреслив Євген Магда.

Нагадаємо, Святошинський районний суд Києва ухвалив провести 25 листопада допит колишнього президента Віктора Януковича за допомогою відеоконференцзв'язку.