Про це мовиться в заяві, яку його адвокат Віталій Сердюк приніс до Генпрокуратури України, повідомляє "Українська правда".

У будь-який зручний для вас час ви можете особисто прибути за місцем мого проживання, яке вам відоме, для отримання від мене показів, вручення необхідних документів та проведення інших процесуальних дій,
– мовиться в заяві.

"При цьому прошу вас врахувати наявність у мене бажання співпрацювати зі слідством та повідомити про всі дійсні обставини справи для проведення всебічного і неупередженого розслідування", – зазначається в заяві Януковича.

При цьому Сердюк стверджує, що екс-президенту досі не вручено підозру попри заяви генпрокурора Юрія Луценка. Тому він не має статусу підозрюваного. Запит у частині вручення Януковичу повідомлення про підозру досі в роботі компетентних органів Росії.

Проте адвокат запевнив, що Янукович готовий приїжджати в Україну і свідчити.

Для цього потрібно забезпечити його безпеку й розслідувати справу щодо замаху на його вбивство, яка вже рік перебуває у нерухомому стані або в органах МВС, або прокуратури,
– наголосив Сердюк.

"Поки він (Янукович) залишається найбільш небажаним свідком як для Генпрокуратури, так і для влади", – вважає адвокат.

За його словами, "замах мав триваючу суть" і відбувався "у декількох місцях" у 2014 році.

Сердюк назвав замахом на Януковича "обстріл кортежу, який вирушив до Харкова, погрози диспетчера авіаслужби застосувати військову авіацію під час його перельоту з Харкова до Донецька, спроби затримання чинного президента представниками прикордонної служби в Донецьку, перешкоди вильоту його літаків на Київ…, готування засідки і розстрілу кортежу перед Мелітополем під час руху кортежу з Донецька в бік Криму" тощо.

Читайте також: Адвокат Януковича пояснив, коли екс-президент повернеться в Україну

Сердюк заявив, що у захисту є фотографії пошкодженого кортежу та свідчення пораненого охоронця.

"Захист зараз подасть підписану Януковичем заяву про забезпечення його участі у процесі і повідомить слідчому про подання скарги, якою вимагає зобов’язати слідчого виконати постанову Анатолія Матіоса про продовження строку досудового слідства до 28 березня та вчинити необхідні слідчі дії, визначені в цій постанові", – сказав адвокат Януковича журналістам.

Захисник екс-президента вказав на суперечність: головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявляє про продовження слідства до 28 березня, а його підлеглий прокурор Руслан Кравченко каже, що слідство завершується.

Нагадаємо, нещодавно Генеральна прокуратура України надіслала екс-президенту Віктору Януковичу дві повістки до суду, щоправда згодом адвокати втікача відмовилися брати їх особисто в руки.