А саму вакцину потім виливають. Про це в ефірі 24 каналу розповів міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.

Читайте також У Києві медпрацівниця підробляла міжнародні сертифікати з вакцинації проти COVID-19

"Є сигнали про те, що проводяться так звані щеплення "на вату", коли не здійснюється заштрику. Вони всі розслідуються", – відзначив він.

Міністр додав, що наразі ще не зустрічався на практиці з такими випадками. Втім бачив чимало інформації про це в соцмережах.

Продовжаться рейди і перевірки, – Немчінов про посилення карантину

Немчінов підтвердив, що відповідні органи будуть проводити рейди і перевірки на дотримання карантину. Такі доручення отримали:

  • Державна служба якості харчових продуктів;
  • Національна поліція.

І додав, що також уряд ініціював криміналізацію статей за підробку ковід-сертифікатів. СБУ та Нацполіція провели низку спецоперацій з виявлення підприємств та фізичних осіб, які займалися фальсифікацією.

"Маю надію, що Рада підтримає ініціативу про криміналізацію таких порушень. Я думаю, що туди потраплять і фейкові довідки про щеплення", – наголосив міністр Кабміну.

Немчінов про відповідальність за порушення, пов'язані з вакцинацією: відео

Посилення відповідальності за підробку ковід-сертифікатів: що відомо

Уряд 22 вересня підтримав законопроєкт про внесення змін до Кримінального кодексу для посилення відповідальності за підробку документів про вакцинацію проти коронавірусу.

Кабінет Міністрів пропонує застосовувати покарання у вигляді:

  • штрафу від 17 до 34 тисяч гривень або обмеження волі до 2 років – для тих, хто свідомо використовує підроблені сертифікати;
  • штрафу у 68 тисяч гривень або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1 – 3 роки для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення;
  • штраф до 170 тисяч гривень або позбавлення волі до 3 років за підробку таких документів з метою поширення.