За словами голови Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США Марка Міллі, війна стала для його країни стратегічним провалом.

Читайте також Американська розвідка заявила про загрозу терактів "Аль-Каїди" в США

Глава Генштабу США про поразку в Афганістані

Але ми її програли не в останні 20 днів і навіть не в останні 20 місяців,
– зазначив Міллі.

Він додав, Сполученим Штатам вдалося побороти "Аль-Каїду", однак перешкодити захопленню влади "Талібаном" не вийшло.

Мовляв, всім зрозуміло, що війна в Афганістані закінчилася не так, як хотіли у Вашингтоні, адже в Кабулі при владі перебувають таліби.

Ймовірність відродження "Аль-Каїди"

Міллі також допустив, що в Афганістані можуть відродитися терористичні угруповання – "Аль-Каїда" та "ІДІЛ".

Є реальна ймовірність того, що в не далекому майбутньому, протягом 6, 12, 18, 24, 36 місяців, "Аль-Каїда" або "ІДІЛ" відновлять діяльність,
– заявив Міллі.

Нагадаємо, таліби захопили владу у країні у серпні 2021 року. Активізувалися вони після початку виведення американських військ з Афганістану у травні.

Що відомо про "Аль-Каїду" та "ІДІЛ"

  • "Аль-Каїда" – міжнародна терористична суннітська джихадистська організація. У 1988 році її в Афганістані заснував Усама бен Ладен для боротьби з вторгненням СРСР. Однак, коли радянські війська покинули країну, вона почала протистояти США, західному світу та його прибічникам в ісламських країнах.
  • "ІДІЛ" – це терористична організація, яка має на меті створення величезної мусульманської держави, не зважаючи на те, скільки жертв на це піде. Має територіальні претензії на багато країн світу.