"Більшість представників Ради Директорів Європейського банку реконструкції та розвитку, включаючи всі держави-​​члени ЄС, а також декілька держав не входять в ЄС, дали чіткі розпорядження керівництву ЄБРР щодо неможливості здійснення нових інвестицій в Російській Федерації найближчим часом", — йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті банку.

Ці вказівки надійшли після того, як минулого тижня Європейська рада закликала країни-члени Європейського союзу скоординувати свої дії в Раді директорів ЄБРР.

Дивіться також: Фінляндія запроваджує жорсткі санкції проти Росії

Водночас банк буде далі керувати портфелем наявних проектів у Росії, підтримувати відносини з клієнтами в ній і зберігати фізичну присутність у цій країні.

Європейський банк реконструкції і розвитку при цьому також повідомив, що за перше півріччя цього року на Росію припало 19 відсотків усіх інвестицій ЄБРР, а решта, 81 відсоток, припала на інші 34 країни, в яких діє банк.

Додамо, представник Білого дому Джош Ернест повідомив, що у Вашингтоні продовжують розглядати можливість введення додаткових обмежувальних заходів відносно Росії, у цьому питанні консультуються з європейськими союзниками.