Що відбулось

Вранці 17 липня у Єревані група озброєних осіб захопила будівлю поліції і внутрішніх військ. За повідомленнями вірменських ЗМІ, ці люди на вантажівках увірвалася на територію поліції, протаранивши ворота.

Згодом стало відомо, що учасники бунту висунули свої вимоги – звільнити арештованого раніше опозиціонера Жірайр Сефіляна, а також — створення тимчасового уряду та відставку президента Сержа Саргасяна.

Відео самого захоплення опублікував у мережі вірменський депутат.

Хто бунтівники?

Кореспондент 24 Каналу Арман Сулейманян пояснив, що нападники на відділок поліції у Вірменії – це представники радикальної опозиції, на яких влада чинила сильний тиск. Зокрема, прибічників Жірайра Сефіляна постійно виловлювали. І згодом садили у в’язницю за дрібними кримінальними справами.

Постраждалі

Внаслідок перестрілки під час захоплення будівлі поліції загинув один поліцейський, ще двоє — отримали поранення. Заступника начальника поліції Єревану Валерія Осипяна заколотники взяли в заручники. Крім того, як повідомив Арман Сулейманян в прямому ефірі 24 Каналу, заручниками групи озброєних осіб стали вісім поліцейських. Одного із них пізніше забрала швидка допомога, — через гіпертонію.

Як вирішували конфлікт

Служба Нацбезпеки Вірменії оголосила групу озброєних осіб, які захопили поліцейський відділок, терористами.

Одразу після захоплення до будівлі почали підтягувати війська. Вірменська поліція розпочала спецоперацію. Спершу взяли під контроль усі автомагістралі, у Єреван могли в'їхати тільки окремі автомобілі, таким чином намагалися уникнути масових заворушень. Поліція заарештувала прихильників руху "Нова Вірменія", члени якої брали участь в заколоті. Також у місті Артик затримали Петроса Макеяна, лідера однієї з опозиційних партій.

Згодом стало відомо, що кілька десятків людей вийшли на площу Свободи в центрі Єревану. Вони відгукнулись на заклик опозиційної громадської ініціативи "Вставай, Вірменія". І там же правоохоронці затримали членів опозиційного руху "Нова Вірменія" Давіда Санасаряна та Андріаса Гукасяна. Кореспондент 24 Каналу Арман Сулейманян повідомив, що крім них у місті арештували дуже багато людей.

Згодом заколотники почали відпускати заручників, спершу двох, а вночі — ще одного. У полоні залишились ще п'ять осіб. Серед них — два заступники начальника поліції Вірменії Вартан Єгіазарян і Валерій Осіпян.

Ситуація у Єревані сьогодні

Вдень стало відомо про третього відпущеного заручника.

У Службі Нацбезпеки Вірменії не виключають трагічних наслідків, не дивлячись на тенденцію до звільнення заручників, і покладають відповідальність на організаторів захоплення. Ускладнюється ситуація ще й тим, що у захопленій заколотниками будівлі перебуває велика кількість зброї.

Разом з тим, вірменська влада звільнила усіх затриманих з числа тих, хто вийшли на площу Свободи в центрі Єревану. ЗМІ повідомляють про 200 таких осіб.

А переговори з людьми, що захопили поліцейський відділок, продовжуються.