У Євросоюзі заявили, що це не значитиме визнання влади талібів. Про ситуацію розповіла представник ЄС Набіла Массралі.

Читайте також Справжнє пекло: Талібан обезголовив волейболістку збірної Афганістану

Євросоюз планує відкрити посольство в Афганістані

Ми можемо підтвердити, що працюємо над встановленням мінімальної присутності на місцях. З міркувань безпеки ми не можемо вдаватися в подробиці,
– заявила Массралі.

Наразі відомо, що у Євросоюзі обговорюють відкриття посольства протягом місяця для того, щоб:

  • допомогти Євросоюзу лобіювати захист прав людини в країні;
  • змусити талібів виконати свої зобов'язання, – не дати Афганістану знову стати експортером тероризму;
  • допомогти запобігти гуманітарній кризі в країні.

Проте наразі там не кажуть, хто буде гарантувати безпеку працівників. Массралі заявила, що "доступні варіанти ще вивчаються". Ймовірно, спочатку це буде лише посольство ЄС до якого за бажання зможуть доєднатись держави-члени.

Проте наразі остаточне рішення ще не ухвалили.

Коротко про останні новини з захопленого талібами Афганістану

  • Таліби заявили про захоплення влади в Афганістані 15 серпня 2021 року. Після цього Президент Афганістану зрікся влади та втік з країни.
  • Уже 19 серпня таліби проголосили створення Ісламського емірату Афганістан. З того часу в країні здійснили багато терактів, у яких загинули сотні цивільних людей та дітей.
  • Станом на 21 жовтня, у звіті місії Міжнародного валютного фонду "Перспективи розвитку регіональної економіки на Близькому Сході та в Центральній Азії" заявили – безлад, який виник в Афганістані після приходу до влади бойовиків "Талібану", може мати серйозний вплив на країни Європи. Там, за прогнозами МВФ, може виникнути нова гуманітарна криза.
  • У той же час таліби продовжують чинити беззаконня в країні. Зокрема нещодавно вони стратили спортсменку Махджабін Хакімі, яка була однією з найкращих у Кабульському муніципальному волейбольному клубі і виступала за молодіжну збірну країни.