Першим про це у своєму твітері повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк. Згодом офіційне підтвердження написав прем'єр України Денис Шмигаль.

До речі У ЄС можуть запровадити обов'язкову вакцинацію: деталі

Україну додадуть у "зелений список"

За інформацією журналіста, цей список офіційно планують оновити вже завтра, 15 липня. Він діятиме 2 тижні, а згодом знову переглядатиметься.

Посли Євросоюзу вирішили додати Україну до рекомендованого списку третіх країн, для яких варто скасувати обмеження на відвідування ЄС,
– зазначив він.

Відзначимо, що Європа раніше дозволила в'їзд громадянам Молдови, Вірменії та Азербайджану. Ще два тижні тому Україну не внесли до переліку "зелених" країн, оскільки епідемічні критерії поширення коронавірусу не відповідали нормам.

Узгоджена формула передбачає, що у країні має бути не більше ніж 100 випадків нових захворювань за 14 днів на 100 тисяч населення. Востаннє Європейський союз оновлював цей список наприкінці червня. Тоді дозволили вільний в'їзд з 12 країн.

Підтвердження від Дениса Шмигаля

На засіданні уряду 14 липня прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив, що Європейський Союз включив Україну до "зеленого списку" і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців.

Кінцеве рішення – за державами-членами, але фактично ЄС дав "зелене світло", аби українці безперешкодно могли їздити до Європи,
– наголосив прем'єр.