Про таке рішення повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Це сталося 22 лютого після позачергової неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

Читайте також Цинічна заява лідера Кремля, нищівна реакція світу та України: як Путін "легалізував" бойовиків

Що передбачає рішення Євросоюзу

Як пояснив Боррель, країни Євросоюзу погодили обмеження доступу Росії до їхнього ринку капіталу та фінансового ринку. Європейському бізнесу заборонили підтримувати будь-які відносини з донецькими та луганськими бойовиками. Офіційний Брюссель застеріг і Мінськ – якщо там підтримають дії Москви, також потравлять під обмеження.

Згодом Боррель промовисто прокоментував ухвалене рішення у своєму твітері. "Більше ніякого шопінгу в Мілані, вечірок у Сан-Тропе, діамантів в Антверпені. Це лише перший крок", – попередив європейський посадовець.


Слова Борреля про "шопінг у Мілані" / Скриншот

Що кажуть у російській Думі

Интерфакс пише, що на рішення ЄС вже відреагував перший заступник голови комітету Держдуми з міжнародних справ В'ячеслав Ніконов. Він пригрозив Європі відповіддю. "Хоч би наш "чорний список" на одну шосту частину суші для санкціонерів не став безмежним", – цинічно наголосив політик.

Які країни обіцяють санкції проти Росії

Український парламент наполягає на жорстких санкціях проти Росії. Наступного ж дня після визнання Путіним бойовиків 336 народних депутатів підтримали відповідну постанову. Нардепи наголосили, що Москва посилює агресію й порушує територіальну цілісність нашої держави.

Серед країн, які вводять обмеження:

  • Велика Британія;
  • Німеччина;
  • США;
  • Канада;
  • Польща.