Мігранти залишилися без даху над головою після того, як минулого місяця згорів їхній табір біля північно-західного міста Бихач. Про це повідомили на сайті Euractiv.

Актуально Відстають від графіка: яка країна ЄС ще не розпочала вакцинацію від COVID-19

Після зустрічі з міністром безпеки Боснії Селмо Чикотічем Саттлер відзначив, що життя і основні права багатьох сотень людей перебувають під серйозною загрозою.

Зустріч Саттлера

У суботу, 2 січня, Саттлер зустрівся з боснійським міністром Чикотічем разом з послами Німеччини, Італії та Австрії. Метою зустрічі було обговорити нагальні рішення вкрай тривожною міграційної ситуації.

Пожежа у центрі "Липа"

Пожежа 23 грудня охопила центр мігрантів "Липа" на північному заході Боснії. Постраждалих не було, але велика частина інфраструктури об'єкта була зруйнована.

Боснійська влада не змогла знайти нове житло для безпритульних людей. Поліція ствердила, що пожежу ініціювали самі мігранти в знак протесту проти виходу Міжнародної організації ООН з міграції (МОМ), яка керувала табором.

Скарга МОМ

МОМ поїхала зі скаргою, що це житло не підходить для проживання людей в холодні зимові місяці. Відкритий у квітні табір в Липі не був підключений до електрики або водопроводу.

Однак влада заявила, що переїзд відкладається, бо конструкції табору майже повністю знищені вогнем.