"Ні, їх немає у списку", - повідомив Лайчак журналістам після закінчення обговорення питання про введення санкцій в рамках засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

Він наголосив, що цей список - це "політичний сигнал про зобов'язання та серйозність ЄС , але в той же час, це - вираз нашого заклику почати шукати політичне рішення" .

"Нам потрібні партнери для переговорів, але в той же час, ми серйозні щодо наших намірів брати участь у політичному процесі і продовжувати з санкціями, в тому й числі економічними", - сказав Лайчак.

Однак міністр відмовився назвати конкретні імена.

"Імена будуть скоро опубліковані. Ви знайдете в списку кілька цікавих імен", - додав він.

При цьому Лайчак повідомив, що ЄС прийняв рішення ввести санкції щодо "конкретних осіб з Криму та Росії, які відповідальні за порушення територіальної цілісності і суверенітету України, хто зробив конкретні дії".

"Водночас цей список залишається відкритим. Це означає, що в разі продовження негативного розвитку є готовність його розширити", - додав Лайчак.

Нагадаємо, згідно із заявою американського президента Барака Обами, Вашингтон приймає обмежувальні заходи проти 7 російських чиновників.

Санкції стосуватимуться: Владислава Суркова, Сергія Глазьєва, Леоніда Слуцького, Андрія Клішаса, Валетини Матвієнко, Дмитра Рогозіна та Олени Мізуліної.