Про це пише Financial Times.

Відзначається, що Європейська комісія попередила Вашингтон про можливі "широкі і невибіркові" "непередбачені наслідки", особливо щодо зусиль ЄС з диверсифікації джерел енергії з Росії.

Так, Німеччина вже попередила про можливу відплату, якщо Сполучені Штати дійдуть до санкцій німецьких фірм, що займаються будівництвом нового балтійського трубопроводу для російського газу.

Читайте також: Трамп підготував для Путіна дуже неприємний сюрприз

"Ми стурбовані тим, що заходи, обговорювані в Конгресі США, можуть мати ненавмисні наслідки не тільки тоді, коли йдеться про єдність Трансатлантичного договору, але і про економічні та енергетичні інтереси ЄС. Цей вплив може бути потенційно широким і невибірковим, в тому числі коли стосується зусиль по диверсифікації джерел енергії", – йдеться в заяві Комісії.

Брюссель вимагатиме "публічного або письмового запевнення", що адміністрація Трампа не застосує нові санкції у спосіб, що нашкодить інтересам ЄС.

Нагадаємо, члени Палати представників США завершили роботу над законопроектом про запровадження додаткових санкцій проти Росії та Ірану. У законопроекті збереглися положення по енергетиці, зокрема спрямовані проти "Північного потоку-2". Пізніше стало відомо, що Адміністрація президента США Дональда Трампа підтримує законопроект про нові санкції проти Росії.