"ЄС визнає сирійську Національну раду в якості легітимного представника сирійців, які прагнуть до мирних демократичних змін", — йдеться в документі.

При цьому глави МЗС країн ЄС заявили про підтримку сирійської опозиції в цілому, закликавши її представників об’єднати зусилля.

"ЄС настійно закликає сирійську опозицію створити координаційний механізм представництва під егідою Ліги арабських держав і узгодити набір загальних принципів роботи в напрямку організованого і мирного переходу до демократичної, стабільної Сирії, в якій всі громадяни користуються рівними правами, незалежно від їхньої політичної приналежності, національності або переконань", — йдеться в релізі.

Рада ЄС із закордонних справ підтвердила, що Євросоюз у взаємодії з Лігою арабських держав, ООН, Організацією Ісламська конференція та Радою співробітництва держав Перської затоки буде продовжувати сприяти мирному врегулюванню кризи в Сирії.

Глави МЗС країн ЄС в черговий раз закликали Президента Сирії Башара Ассада припинити насильство, зняти облогу армією населених пунктів і покинути свій пост, відкривши шлях для демократичних перетворень в країні.

Як раніше повідомлялось, сьогодні ЄС ввів нові санкції проти сирійської влади.