Обласна рада позбавила депутатського мандата колаборанта – так званого окупаційного "голову військово-цивільної адміністрації Мелітополя" Євгена Балицького. Про це пише 24 Канал.

До теми "Українське літо прийде – вам кінець": на Запоріжжі колаборантам зробили останнє попередження

Балицький більше не депутат

Депутата обласної ради Євгена Балицького буде позбавлено депутатських повноважень відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" без прийняття відповідного рішення сесії за вироком суду,
– зазначили в облради.

Зауважимо, що 2 липня в Мінреінтеграції заявили, те, що Балицький має мандат, – ганебна ситуація. Вимагали, аби зрадника позбавили його.

Він публічно підтримав російську окупацію. Він добровільно пішов на співпрацю й обійняв посаду "очільника" окупаційної адміністрації Росії у тимчасово захопленій частині Запорізької області,
– підкреслили в міністерстві.

Додали, що СБУ зібрала доказову базу, на основі якої зрадника визнали винним за двома статтями Кримінального кодексу.

У чому звинувачують колаборанта

У пресслужбі СБУ опублікували доказову базу проти зрадника. Окрім того, що Балицький одним із перших відкрито підтримав окупантів, він ще й погрожував іншим працівникам органів місцевого самоврядування. Щоб змусити їх визнати "повноваження" гауляйтера, окупанти погрожували людям репресіями та фізичною розправою. Незгодних ув'язнювали до російських катівень, де потерпілих піддавали жорстоким тортурам.

Після отримання нової "посади" Балицький почав виконувати кремлівські накази. Він поширював путінську риторику й працював над придушенням руху опору. Також колаборант займався організацією "референдуму" й фальсифікацією результатів щодо "приєднання" до Росії.

На підставі усіх доказів суд визнав галицького винним за статтями Кримінального кодексу:

  • участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, вчинене за попередньою змовою групою осіб;
  • умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб.

За це йому загрожує позбавлення волі до 15 років. Наразі СБУ працює над тим, щоб притягнути зрадника до відповідальності.