У німецькому Дюссельдорфі вже з 1 травня кипить робота. Відкрився прес-центр, по місту починає з’являтися фестивальна атрибутика, а цьогорічні конкурсанти прибувають до міста.

Гостинна «столиця» конкурсу

Дюссельдорф на пів місяця перетворився на столицю «Євробачення». Звісно, це час підробити усім місцевим жителям. Це зрозуміло, що у фестивальні дні знайти квартиру (я вже мовчу про готелі) за помірну ціну – важко. Ще у лютому можна було зняти апартаменти у центрі міста за 11 тисяч євро – та ні в чому собі не відмовляти:) Звісно, з часом ціни зменьшились, а журналісти почали кооперуватися групами, так дешевше та веселіше. Приємно, що з року в рік організатори конкурсу піклуються про «акул пера» – видають безкоштовні проїзні на усі види транспорту (окрім таксі). Дрібничка – а яка приємна.

Дюссельдорфська Арена – вікно в Європу

Головна сцена цьогорічного пісенного конкурсу – арена на 50 тис. глядачів. Її вже випробовують конкурсанти з усієї Європи.

Україна. Міка Ньютон виступатиме без балету?

Під час першої репетиції представниця України з’явилась на сцені разом із бек-вокалістом та переможницею українського конкурсу-талантів Ксенією Симоновою. Європейськи журналістів номер приємно здивував, адже спочатку всі вирішили, що на екрані над сценою крутять звичайне відео, а не вживу малюють піском у реальному часі. Та чого розповідати, якщо можна подивитись.

Проблема зі звуком чи голосом?

Частина учасників на сцені виглядають дещо по-іншому, ніж у промо-відео. Кажуть, це проблема із технікою, а не з їхніми голосовими даними. Та Олексію Воробйову з Росії і Еріку зі Швеції, варто більш ретельно налаштувати звук. Чи то за голосно музика лунала, чи то останні хвилювання перед боєм? Доречи, цих хлопців вже почали порівнювати. Наприклад, взуття у балету трохи схожі, тільки у росіянина воно ще й світиться.

Хто в кого перетягнув ідею – марно сперечатись, адже все це вже десь в когось було. Якщо оцінювати їх окремо, то кожен працює у Своєму стилі та займає Свою нішу у Своїй країні.

Туреччина

Турків в першу чергу хвилює звук, ніж балет, костюми та зачіски А якщо взяти до уваги зачіску соліста Юксека Садаката, то йому взагалі хвилюватись немає чого. Думаю, вони просто кайфують що вибрались на фестиваль і ще більшому загалу покажуть свою творчість, а може ще й призове місце візьмуть, час покаже.

У перші дні пройшла репетиція майже в усіх конкурсантів. Та як би там не було, це лише перші спроби. Конкурсанти та журналісти роззнайомляться на чисельних вечірках, а за тиждень підрівняють звук, світло, сценічні образи, мейк-ап та постановки.

(Польща, МагдаленгаТул)

(Норвегія, Стелла Мвангі)

Фото та відео:

Pieter Van den Bergheб Alain Douit (EBU)

http://www.eurovision.tv