Євросоюз називає "референдуми" незаконними, а тих, хто їх організовував, такими, що не мають демократичної легітимності. Сама ж процедура голосування, додають у ЄС, "суперечить меті спільної Женевської заяви — деескалації напруженості".

Міністерство закордонних справ Великобританії висловило жаль, що в Україні сепаратисти, "які створюють стільки проблем у житті звичайних громадян", таки проводять свій так званий "референдум". І додали, що всі українці матимуть можливість на демократичний вибір на президентських виборах 25 травня.

Як відомо, згідно із попередніми даними, які оглосив так званий голова ЦВК самопроголошеної "Донецької народної республіки" Роман Лягін, на "референдумі" в Донецькій області за самостійність регіону проголосували 89,07% виборців при явці 74,87%.

Соціологи ж стверджують, що більшість мешканців Луганської та Донецької областей проігнорували псевдореферендум сепаратистів, відтак, не підтримали бойовиків.

Водночас, у комісії, яка організовувала територіальне опитування стосовно приєднання Луганської й Донецької областей до Дніпропетровщини, заявили, що близько 2,5 мільйонів людей проголосували "за".