Рішення від 8 листопада опубліковано на сайті суду.

Суд прийняв рішення, що інформація, що відноситься до різних кримінальних справ, зазначена в листах, на які посилалася Рада ЄС, щоб залишити Іванющенка в списку санкцій, або не має значення, оскільки ці процедури не стосуються незаконного привласнення державних коштів, або містить невідповідності, і у Ради мали виникнути сумніви щодо достатності представлених доказів.

Тепер Рада ЄС має компенсувати йому всі судові збори та оплату адвокатів. В березні Верховний суд закрив усі справи щодо Іванющенка і зняв з нього всі санкції, які наклали ще у 2014.

Читайте також: Як чиновники привласнили виробництво і доходи 80 спиртових заводів, – розслідування журналістів

Суд 8 листопада також виніс рішення в аналогічній справі екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименко. Суд відхилив позов колишнього чиновника і зобов'язав його оплатити судові витрати.

Нагадаємо, Юрія Іванющенка називають сірим кардиналом, який тримав у руках пів-України. Саме за це і отримав бандитський статус – смотрящий. Під його контролем був спиртовий бізнес, транспорт, металургія. Ще понад 1 мільярд Іванющенко вкрав з японських грошей за угодою по Кіотському протоколу. Бізнесмена звинувачували у привласненні та розтраті державних коштів у розмірі понад 72 мільйона швейцарських франків.