Високопоставлений чиновник ЄС зазначив, що також відбудеться перегляд мінських домовленостей. Про це повідомили на сайті Інтерфакс-Україна.

Також читайте Цього недостатньо: в ЄС розкритикували новий закон про покарання за брехню у декларації

Політичний характер рішення

Рішення щодо економічних санкцій для Росії матиме політичний характер. Надалі постанову повинна ухвалити Рада ЄС і після публікації законодавчого акта в "Офіційному журналі" Євросоюзу продовження обмежувальних заходів набуде чинності.

Що означають економічні санкції

Економічні санкції містять:

  • обмеження доступу на первинний і вторинний ринок капіталу ЄС для п'яти російських фінансових установ із мажоритарною часткою держави в статутному капіталі та їхніх дочірніх підрозділів, в яких ці організації мають мажоритарну частку та які засновані за межами ЄС. А також для 3 великих російських енергетичних компаній і 3 оборонних компаній;
  • експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;
  • запровадження заборони на експорт до Росії товарів подвійного призначення для військових потреб або для російської армії;
  • обмеження доступу Росії до окремих технологій і послуг, що мають стратегічне значення та можуть використовуватися для розробки та видобутку нафти.

Дія економічних санкцій в Україні

  • Європейська рада ухвалила рішення на засіданні 19 березня 2015 року зв'язати терміни дії економічних санкцій з повною реалізацією мінських угод. Вона мала здійснитися до 31 грудня 2015 року. Оскільки ці плани не збулися, Рада ЄС продовжила економічні санкції до 31 липня 2016 року.
  • З липня 2016 року ці обмежувальні заходи продовжували кожні 6 місяців. Кожен раз на самітах ЄС заслуховує повідомлення країн-учасниць нормандського формату – Німеччини та Франції про стан виконання мінських угод.