Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на відповідь представництва Євросоюзу в Україні.

Керівник відділу преси та інформації представництва ЄС Юргіс Вільчинскас розповів, що ЄС "чув публічні заяви української влади, що рішення було прийнято, виходячи з інтересів національної інформаційної безпеки, і що за останні місяці Україна стала об'єктом численних кібератак та дезінформаційних кампаній".

Читайте також: Не Україною єдиною: де ще у світі забороняли соцмережі

"Ми визнаємо, що захист національної безпеки є прерогативою українського уряду", – наголосив дипломат, водночас наголосивши, що ці аргументи не є достатніми.

Тим не менш, ми очікуємо, що влада має гарантувати, що обмежувальні заходи, ухвалені з міркувань нацбезпеки, не мають негативного впливу на фундаментальне право на свободу висловлення думки,
– наголосив Вільчинскас.

Він додав, що в ЄС досі очікують на детальніші роз'яснення від української влади, "в тому числі щодо тимчасового характеру санкцій".

Нагадаємо, в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки. Указ про введення в дію відповідного рішення РНБО Петро Порошенко підписав 16 травня. І вже 17 травня, після публікації в "Урядовому кур'єрі", рішення про заборону російських ресурсів набуло чинності.

Загалом санкції запроваджено щодо 1228 фізичних осіб та 468 – юридичних. Серед них російські авіаційні компанії та банки, підприємства, які працюють в окупованому Криму.