"Ще є час, аби повернути назад поточні події. Існують можливості уникнути розкручування негативної спіралі. ЄС готовий до конструктивного діалогу з усіма сторонами", — йде мова у висновках Ради ЄС, затверджених після закінчення засідання Ради ЄС з питань закордонних справ.

Окрім того, Євросоюз констатує, що "як і раніше прихильний цілям розвивати відносини між ЄС і Росією, які засновані на взаємному інтересі та повазі міжнародного права" і шкодує, що дії Росії суперечать цим цілям".

Відтак, ЄС заявляє, що "будь-які подальші кроки РФ дестабілізувати ситуацію в Україні можуть призвести до додаткових і далекосяжних наслідків для широкого діапазону економічних відносин між Європейським Союзом та його державами-членами з одного боку, і Російською Федерацією, з іншого боку".

Європейський Союз закликає Росію повернутися до розвитку стратегічного партнерства з ЄС замість дипломатичної та економічної самоізоляції,
— додають у висновках Ради ЄС.

Окрім того, Рада підтримує якнайшвидше розгортання спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

ЄС не визнає референдум в Криму, який порушує Конституцію України, і засуджує "негативний розвиток подій, які порушують суверенітет України".

Також у висновках йдеться про "явні ознаки нарощування російської військової присутності в Криму, а також відмову у доступі до півострова представників ООН і ОБСЄ та місії на запрошення уряду України".

Окрім того, як відомо, Рада ЄС схвалила рішення застосувати санкції щодо осіб, які відповідальність за події в Україні.