Про це радник глави Офісу Президента повідомив 24 каналу. За словами Арестовича, голосування Конгресу США прискорить надання зброї лише на кілька тижнів.

До теми Нас очікують декілька надскладних тижнів, можливо, і місяців, – Маляр

Американці заявили, що з 90 гаубиць, які вони хотіли нам надати, 89 вже в Україні. "І нічого. Бо це насправді дуже маленька кількість для того розмаху бойових дій, який у нас є", – пояснив він.

Нам треба набагато більше зброї. Я боюся, що ми не впораємося навіть до середини червня. Ближче до липня – так, вже з’явиться (велика кількість зброї – 24 канал),
– заявив Арестович.

Радник глави ОП додав, що навіть 90 гаубиць нічого не вирішують. Вони можуть лише суттєво допомогти, але принципово змінити правила гри – ні.

"А зважаючи на те, що армія взагалі не воює мобільною зброєю, потрібен "оркестр" – зброя по всіх напрямках. І не лише артилерія, танки, броньовані машини, безпілотники тощо. Коли це буде створено, от тоді це щось змінить", – наголосив він.

Чому Арестович каже саме про такі дати? На його думку, до цього часу може ще не надійти та кількість зброї, яка дозволить наступати. Буде лише та, яка допоможе впевнено тримати оборону.

Це буде означати зміну правил гри на полі бою на нашу користь. І ППО – одна з тих видів зброї, яка надасть суттєву перевагу. Нам це дуже потрібно, бо ворог досі переважає в повітрі,
– підсумував він.

Дивіться повне інтерв'ю з Олексієм Арестовичем:


До слова, президент США Джозеф Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Очільник Офісу Президента Андрій Єрмак у деталях пояснив, що саме передбачає ухвалення цього закону.

За його словами, закон дозволить укладати міжурядові договори про передачу в оренду або в борг з відтермінованою оплатою за використання військового озброєння США. Сам акт розрахований на 2022 та 2023 роки.

Україна отримає високотехнологічну зброю, поставки якої супроводжуватимуться навчаннями бійців Збройних Сил України. Головним є те, що закон дозволяє президенту США не узгоджувати щоразу цю допомогу з Конгресом – це значно пришвидшить отримання зброї та іншої допомоги.

Окрім того, американський оборонно-промисловий комплекс запустить виробництво нової техніки та зброї, що відповідатиме нашим потребам.

Відео до теми – стало відомо, що США постачають Україні