Про це заявив представник Фонду ЮНЕСКО в Україні, координатор проекту Олексій Рижков на громадських слуханнях у Київській облраді, пише Gazeta.ua.

За його словами, ідея про відновлення монастиря, який бере свій початок ще з часів княгині Ольги, була піднята українською діаспорою на засіданні Генеральної Асамблеї ЮНЕСКО ще два роки тому у Парижі, де отримала схвалення.
За словами Рижкова, відновити монастир пропонують не вперше. У 2008 році ініціатива щодо відтворення святині та прохання про заборону приватизації Межигір’я містилося у зверненні Вишгородської райради за ініціативи її голови Ярослава Москаленка (нинішній нардеп від "Волі народу") до тодішнього Президента Віктора Ющенка. Але, як відомо за президента Ющенко проблема заборони приватизації Межигір’я не була вирішена.


Ще у 2008 році центральну владу просили заборонити приватизацію Межигір’я

На жаль, і на сьогодні визначенню дати і проведенню конференції заважає відсутність плану відновлення монастиря з боку української влади.

Виникає також запитання через невизначення щодо підпорядкування Межигір'я. На сьогодні, нагадав Рижков, попри діючу постанову Верховної Ради про передачу Межигір'я у державну власність, територією комплексу керують і займаються на її території підприємницькою діяльністю особи, які не мають відповідного мандату від влади і громади.
Загалом О. Рижков переконаний в необхідності створення Межигірського національного історико-культурного заповідника, який обов'язково має бути внесений у реєстр Світової спадщини ЮНЕСКО.