Розробили її студенти місцевого педагогічного університету. Для цього знадобилось 2 місяці кропіткої роботи. Яку корисну інформацію надає програма – читайте далі.

Цікаво Український стартап memoryOS залучив 300 тисяч доларів інвестицій

Над його розробкою працювала команда студентів факультету історії та права. Один із кураторів проєкту розповів, що інформацію для програми брали з навчальних посібників та підзаконних актів. Складні юридичні терміни спростили та інтегрували онлайн.

Ми брали чинну законодавчу базу й систематизували, спрощували для того, щоби суспільство було краще зрозуміло їхню сутність,
– розповів співрозробник чатботу Олексій Кисенко.

Різні інформаційні категорії

Щоби скористатися чат-ботом потрібен лише смартфон. Там є 9 ключових категорій. В один клац користувач може швидко знайти інформацію про права дитини чи відповідальність за правопорушення. Або, скажімо, дізнатися, як отримати водійське посвідчення. При цьому інтерфейс максимально зручний для користувачів будь-якого віку.

"Існує декілька функцій. Наприклад, перелік гарячих ліній, на які можна звернутися за допомогою. Також можна отримати відповідь на власне запитання або знайти його в переліку вже оформлених і розписаних запитань, які містяться в самому чат-боті", – додав Олексій.


Чат-бот "Мій юрист у смартфоні" / Скриншот з додатку

Іноземний грант

Правовий проєкт реалізували коштом іноземного гранту. Здобув його місцевий будинок художньої та технічної творчості. Його керівниця наголосила, що з допомогою чат-боту найперше прагнуть поліпшити юридичну освіченість молоді.

"Наш проєкт "Мій юрист у смартфоні" якраз і потрібен для того, щоби допомогти учнівській і студентській молоді знайти відповіді на питання щодо протидії булінгу, насиллю в родині, щодо того, як свої права реалізувати в повсякденне життя", – зазначила координаторка проєкту Олена Арутюнян.

Цікаво На Луганщині оповіщатимуть про надзвичайні ситуації за допомогою мобільного додатка

Поки що чат-бот працює в тестовому режимі. Розробники анонсували, що незабаром там з'являться нові функції. Розширити пообіцяли й коло правових питань.