Пряма трансляція на
Останні випуски

З білим амуром – проти брудної води: на Черкащині люди самотужки рятують місцеві водойми

- Читать новость на русском

На Черкащині активісти та місцеві мешканці рятують місцеві водойми – власним коштом люди зариблюють навколишні озера. Нещодавно вдалося назбирати 30 тисяч гривень, на які закупили півтонни білого амура. У п'ятницю, 19 жовтня, рибу запускали у велике плавання.

Риби у водоймах Черкащини з кожним разом усе менше й менше. Владислав Данілов із сином Артемом, мешканці Сміли, дуже люблять рибалити, тож прийшли допомогти зарибити озеро. Сміляни допомоги не чекають – вирішили самостійно зарибити міські водойми.

Читайте також: У Черкасах із палаючого зоопарку рятували птахів і мавп: фото

Ініціювала добру справу громадська організація "Об'єднання підводних мисливців та рибалок Черкащини". Організатор Ілля Слободяник запевняє: не важливо, хто і скільки давав на це грошей. Хтось міг дати кілька тисяч, а хтось – 100 гривень. 

Ми це робимо для того, щоб річки і озера наші ставали чистішими, щоб вода була прозоріша, більш якісна для купання, і щоб радувала риба любителів рибалки,
– розповів Ілля.

Тож у риборозпліднику закупили півтонни білого амура і випустили в чотири міські водойми. Білий амур – унікальна риба: вона харчується очеретом та водоростями, які забруднюють водойми.


Зариблення може зробити водойми придатними для купання

На цьому активісти зупинятися не планують. Наступного тижня випустять у водойми тонну карася, а в листопаді – товстолоба.

Нагадаємо, раніше 24 канал писав про зариблення Дніпра. Понад мільйон риб було випущено у головну річку країни з метою припинення так званого "цвітіння води" – це коли на поверхні річки виростає надто багато водоростей, через що кисень важче потрапляє у воду, річка стає зеленуватого кольору і має неприємний запах. У людини така вода може спровокувати алергію чи отруєння. 

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі