Про це на своїй сторінці у Facebook написав радник міністра внутрішніх справ, нардеп Антон Геращенко.

"Сьогодні російський пропагандист, фактичний керівник інформаційної служби телеканалу "Інтер", шеф відомої провокаторки Марії Столярової Ігор Шувалов був видворений українськими прикордонниками за межі України із забороною в'їзду терміном на 5 років", – мовиться у повідомленні Геращенка.

Читайте також: Журналіст розповів, на кого працювала екс-шеф-редакторка "Інтера"

Радник глави МВС наголосив, що згідно з оперативними даними, діяльність Шувалова використовувалася спецслужбами Росії для поширення в ЗМІ "спеціально підготовлених і резонансних" матеріалів, зокрема таких, що містять звинувачення українського керівництва у військовому захопленні влади в 2014 році, а також матеріалів для зриву євроінтеграційних реформ в Україні.

Геращенко нагадав, що Шувалов вже видворяти за межі України в березні 2014 року. Проте під тиском співвласників телеканалу "Інтер" на тодішнього главу СБУ Валентина Наливайченка це рішення було скасовано, "і Шувалов ще три роки продовжував виконувати завдання російської пропаганди, фактично керуючи інформаційним блоком "Інтера".

Методи впливу на інформаційний простір України І.Шувалова і ... М.Столярової були викриті і опубліковані фахівцями проекту "Миротворець" влітку 2016 року після аналізу оприлюднених в мережі інтернет даних з електронних листувань М.Столярової та її відносин з І.Шуваловим,
– додав Геращенко.

Як повідомлялося, у вересні 2016 роки після блокування "Інтера" на телеканалі пообіцяли звільнити І.Шувалова і змінити контент і інформаційну політику. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, зокрема, заявляв, що "ідеолог інформаційної політики" Інтера "І.Шувалов повинен бути висланий з країни".

Нагадаємо, 4 вересня 2016 року біля будівлі телеканалу "Інтер" у Києві почались акції протесту. Там відбулися сутички, які згодом призвели до підпалу будівлі.

5 вересня, біля головного офісу телеканалу знову зібрались активісти і оголосили безстрокову акцію протесту. Пізніше координатор акції Олексій Середюк заявив, що екс-добробатівці вирішили призупинити блокування "Інтера".

Наприкінці вересня 2016 року в СБУ запевняли, що в них не було підстав для видворення з України російського політтехнолога Ігоря Шувалова, який відповідає за інформаційну політику телеканалу "Інтер".