Про це 24 каналу повідомив військовий експерт Олег Жданов. Він припустив, за який важливий опорний пункт окупанти битимуться до кінця.

Важливо Противник намагається наступати, але успіху не має: карта бойових дій станом на 15 травня

Головний логістичний пункт противника

"На кордоні Харківського напрямку немає опорних пунктів, за які б ворог бився до останнього. Однак, якщо трохи повернути на південь і просуватись вздовж кордону, то там пролягає траса, яка є основною, аби постачати забезпечення для ізюмського угрупування військ. За це ворог битиметься", – зазначив Жданов.

Мовиться про трасу, яка проходить через Вовчанськ. Він зауважив, що зараз російські окупанти навіть перекинули частину військ, аби зупинити просування наших військових в бік цієї траси.

Що дасть знищення логістичного пункту

Як наголосив Жданов, якщо нашим Збройним Силам вдасться знищити цей логістичний пункт – це змінить битву за Донбас. Він пояснив, що тоді ізюмське угрупування ворога може залишитись без постачання палива та боєприпасів, а це – 2 головні чинники, які забезпечують діяльність військ.

Тому саме тут головний напрямок. Українські військові трохи підтиснули наступ, і контрударом від Барвінкового в напрямку Ізюма зупинили наступальні дії, навіть дещо відсунули російські війська, – наголосив військовий експерт.

За його словами, зараз війська держави-агресорки перегруповуються і, вочевидь, намагатимуться відновити наступальні дії. Однак для них це буде дуже важко.

Загроза оточення для окупантів

За припущеннями Жданова, якщо українські військові почнуть атакувати росіян з 2 сторін – державного кордону та Барвінкового – тоді в окупантів є загроза оточення.

Читайте також На російських полігонах біля кордону з Україною готують до війни близько 2,5 тисячі резервістів

"Якщо на Харківщині ми вийдемо на державний кордон, то далі в нас буде змога повернути на південь і намагатись просуватись вздовж адмінмежі, аби підрізати виступ, який утворився навколо Ізюму зі сторони кордону з Росією", – зазначив військовий експерт.

Жданов наголосив, що такий варіант можливий. Утім, зараз ще невідомо, чи застосує його Генеральний штаб ЗСУ, однак можна його розглядати.

Військовий експерт припустив напрямок, на якому ворог битиметься до кінця: дивіться відео


Ситуація на Харківщині: останнє

  • Сьогодні, 15 травня, у Генштабі ЗСУ повідомили, що українські військові продовжують відтісняти окупантів з Харківщини. Однак у відомстві також зауважили, що неподалік Харкова ворог перегруповується, тому є ймовірність повторного наступу.
  • За інформацією нашого Генштабу, Росія кидає на Харківський напрямок людей, яких мобілізувала на тимчасово окупованих територіях України. Так ворог намагається утримати зайняті позиції.
  • Кореспондентка 24 каналу побувала в одному з населених пунктів Харківщини, які звільнили наші військові. Вона розповіла про жахливі наслідки російської навали.