Як інформує прес-служба політсили "Рух нових сил", про це йдеться у рішенні Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яке надійшло адвокату Саакашвілі Руслану Чорнолуцькому.

Читайте також: Саакашвілі планують допитати у справі про вбивства на Майдані

Дисциплінарну скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про вчинення дисциплінарного проступку генпрокурором Юрієм Луценком Саакашвілі подав 14 грудня.

Дисциплінарний проступок Луценка Саакашвілі вбачає у тому, що під час брифінгу у Верховній Раді 5 грудня генпрокурор оприлюднив відомості досудового розслідування у так званій справі щодо "грошей Курченка". Тоді він нібито висловлювався необ'єктивно і публічно звинуватив Саакашвілі.

У скарзі Саакашвілі було зазначено, що щодо Луценка може бути розпочато дисциплінарне провадження за декількома пунктами:

розголошення таємниці, що охороняється законом, яка стала відомою прокурору під час виконання повноважень;

втручання чи будь-який інший вплив прокурора у випадках чи порядку, не передбачених законодавством, у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб;

публічне висловлювання, яке є порушення презумпції невинуватості.

Як наслідок, Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів прийняли рішення відкрити дисциплінарне провадження стосовно Луценка.

Встановивши відсутність підстав для відмови у відкритті дисциплінарного провадження, керуючись ст.46 ЗУ "Про прокуратуру" та пунктом 107 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, вирішено відкрити дисциплінарне провадження щодо Генерального прокурора Луценка Юрія Віталійовича,
– йдеться у документі, підписаного членом комісії Коваленком, яке оприлюднила прес-служба "Руху нових сил".

Скарга Саакашвілі на Луценка

Луценко Саакашвілі скарга

Проти генпрокурора Луценка вікдрили дисциплінарне провадження за скаргою Саакашвілі