Дмитро Кисельов вважає указ Порошенка №133/2017 від 15 травня про введення у дію рішення РНБО про блокування соцмереж "Вконтакте" та "Однокласники" та інших російських ресурсів на території України утиском свободи слова, пише "РИА Новости"

Це ще один показник того, як далеко втекла Україна від свободи слова,
– заявив пропагандист.

Головний редактор "Росія сьогодні" Маргарита Симоньян своєю чергою запропонувала ввести також і санкції проти японських диктофонів і відеокамер, якими активно користуються російські ЗМІ.

Читайте також: Заборона Вконтакте: у Держдумі Росії дали коментар

"Київ вже вводив санкції проти окремих російських та іноземних журналістів, тепер проти агентств і телеканалів. Залишилося ввести санкції проти японських диктофонів і відеокамер, які активно використовуються російськими ЗМІ", – сказала вона.

Нові санкції проти Росії передбачають блокування доступу до таких популярних соцмереж, як "ВКонтакте" і "Однокласники". Також доступ буде заблоковано до всіх сервісів "Яндекса" – "Яндекс.Деньги", "Яндекс.Новини", "Яндекс.Пошта", Метро, Каса, Календар, Кинопоиск, Авіа, Веб-майстер, Відео, Погода, крім головної сторінки "Яндекса".

Читайте також: Бурхлива реакція соцмереж на заборону Вконтакте: зрада чи перемога?

Під санкції потрапляють і "Mail.Ru Group", сайти антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb. Також буде заблоковано активи, заборону на транзакції і мовлення російських телекомпаній: "ТВ Центр", РБК, ВГТРК, "НТВ-Плюс", "Зірка", ТНТ, РЕН, ОТР.

Загалом, у санкційному списку опинилось 468 юридичних та 1228 фізичних осіб. Термін санкцій для юридичних осіб продовжується терміном на 1-3 роки, для фізичних – терміном на 1-5 років, а також – безстроково.

Нагадаємо, в Україні заборонили соцмережі "Вконтакте" та "Однокласники" та інші російські ресурси терміном на 3 роки. Даний указ набирає чинності з дня його опублікування в офіційних виданнях.

Відповідний указ Президент України Порошенко підписав 16 травня. Заборона доступу до соціальних мереж "Одноклассники" і "ВКонтакте", а також до "Яндексу" в Україні почне працювати не пізніше, аніж 1 червня 2017 року.

Як стало відомо сайту "24" із власних джерел інтернет-провайдери готові заблокувати "ВКонтаке", "Однокласники" та "Яндекс" вже завтра, 16 травня, – як тільки указ Президента України буде опублікований в офіційних виданнях.