Геніальний письменник та журналіст Антуан де-Сент Екзюпері — такого ми його знаємо. Але от не кожен уявляє, наскільки він був відважним та відповідальним громадянином.

У дванадцять років ще маленький Антуан вперше відчув, що таке політ. Після цього видатний француз не міг жити без неба. 1921 року його забирають на військову службу. Екзюпері записується в авіаційний полк. Після армії працює на авіапошті. 1935 року він купує власний літак C.630 Simoun.

Екзюпері пережив декілька авіакатастроф. То ледь вибрався з кабіни літака, який невдало приземлився на воду і почав тонути, то розбився у пустелі. Там його на межі життя і смерті від зневоднення врятували бедуїни.

Всі ці авіакатастрофи не зупиняли письменника вкотре підійматись у небо. Не міг жити спокійно Екзюпері, бачачи несправедливість. 4-го вересня 1939 року, наступного дня після оголошення Францією війни Німеччині, Екзюпері за власним бажанням пішов у військкомат.

Він був значно старшим від усіх в авіачастині. Численні травми завжди нагадували про себе. Біль в Екзюпері викликала спека та висота польотів. Численні переломи не дозволяли йому навіть самостійно одягти комбінезон.

31 липня — це останній політ письменника. 1998 року рибалка біля Марселя знайшов браслет, який належав Екзюпері. Розпочались пошукові роботи. Двохтисячного року на 70-тиметровій глибині знайшли літак, який, ймовірно належав Екзюпері.

2003 року апарат підняли і встановили — це саме той "Локхід Пе-138 Лайтнін", на якому француз літав востаннє. Згодом ветеран Люфтваффе 86-річний Хорст Ріпперт зізнався, що це він на своєму "Мессершмітті" збив Екзюпері. Тоді він не знав, хто сидить за штурвалом.