Злочинні дії прокремлівських хакерів небезпечні тим, що вони можуть призвести до загибелі цивільного населення і перерости у військове протистояння, застеріг глава МЗС Латвії Едгар Рінкевичс в інтерв'ю The Daily Telegraph.

Читайте також: Путін хоче залякати Україну, Польщу і Прибалтику, – Financial Times про навчання "Захід-2017"

Дипломат вважає, що міжнародне співтовариство помиляється, коли називає спільні військові маневри Росії та Білорусі "оборонними", адже вони за своєю суттю є "наступальними".

"Є ймовірність, що вони (навчання "Захід-2017" – "24") ширші, ніж просто конвенційні військові навчання. Ми не можемо виключити інциденти і провокації, які включають випробування нашої оборони в кіберпросторі", – стверджує політик.

Рінкевичс вказує і на приховану глобалізацію кібервійни Росії проти Заходу, наслідком якої можуть стати людські жертви.

У якийсь момент загинуть люди. Якщо будуть виведені з ладу системи безпеки або якщо лікарні будуть залишені без електроенергії, я побоююся, що така активність може спровокувати цілком реальне нарощування військової потужності,
попереджає міністр.

Читайте також: Яка мета військових навчань Росії в Білорусі: думка експерта

Нагадаємо, у Білорусі триває підготовка російсько-білоруських військових навчань "Запад-2017". Вони триватимуть з 14 по 20 вересня. Президент України Петро Порошенко зазначив, що навчання є потенційною загрозою для територіальної цілісності України.