Говорити про зниження ракетної небезпеки не можна. Про це в ефірі національного телемарафону повідомила керівниця пресцентру Сил оборони та охорони ОК "Південь" Наталія Гуменюк.

Дивіться також Нічна атака "Шахідами" та обстріл Запоріжжя з С-300: хронологія 388 дня війни

Загроза ракетних ударів по Україні залишається високою

Наразі у Чорному морі перебувають 17 російських кораблів. Серед них 3 ракетоносії, один з яких підводний. Загальний залп може становити до 20 ракет типу "Калібр". Це високоточна зброя, яка може бути спрямована по конкретних об'єктах.

Окупанти вишукують нову тактику дій. Втім, є ознаки й, так би мовити, традиційних дій. Наталія Гуменюк зазначила, що як тільки заговорили про продовження зернової угоди, розпочалися атаки "Шахідами".

Знову випробовують наші сили протиповітряної оборони, а це може свідчити про підготовку більш суттєвої зброї у застосуванні, що якраз можуть собою являти ті самі "Калібри",
– додала керівниця пресцентру.

Також вона зауважила, що активність російської авіації свідчіть про продовження розвідувальної діяльності. Водночас досить-таки активні й безпілотні розвідники. "Це означає, що збір даних продовжується, а значить ракетна небезпека досить висока", – наголосила Гуменюк.

Яка ситуації на Херсонщині

Наталія Гуменюк зазначила, що на Лівобережжі Херсонщини досить-таки неспокійно. Втім, порівняно з попередніми добами, це не такий активний обстріл. Упродовж цієї ночі ударів ворога по населених пунктах не було. Окупанти продовжують вишукувати позиції Сили оборони, однак, це їм не вдається.

Також керівниця пресцентру ОК "Південь" розповіла, що наші воїни знищили РСЗВ в районі Каховки з якої ворог обстрілював протилежний берег. Загарбники продовжують бити по Олешках і тиснути на місцеве населення.

Російські військові продовжують маневрувати, бо розуміють, що кожного разу їхнє місце дислокації буде викрито і накрито вогнем українських захисників.

Також продовжуються певні оборонні роботи на Кримському півострові. Це їм (окупантам – 24 Канал) не допоможе, але до землі хай звикають,
– підкреслила Гуменюк.